Sosyal Medya Yönetimi

Konusunda Uzman Sosyal Medya Ajansı Orijinal İşler

Kuvvetli bir iletişim ve etkileşim aracı olan sosyal medya, firmaların müşterileri ile etkin bir şekilde irtibata geçebildiği bir mecradır. Ancak müşteriler ile iletişim kurulurken bazı hassas noktalara da dikkat etmek ve strateji geliştirmeniz gerekmektedir.

Orijinal İşler ekibi, sektörünüze ve müşteri portföyünüze uygun bir şekilde sosyal medya stratejisi geliştirmekte ve profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Sosyal Medya Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

  1. Markanızın değerlendirilmesi, rakiplerinizin analiz edilmesi
  2. Pazar incelemelerinin yapılması ve doğru sosyal medya platformlarının tespit edilmesi
  3. İletişim dilinin tespit edilmesi ve hashtag tespitlerinin yapılması
  4. Reklam ve kampanya kurgularının değerlendirilmesi ve senaryoların üretilmesi
  5. İçerik kurguları ve web sitesi ile entegre çalışmalar
  6. Sektörel blogger’ların tespit edilmesi, irtibata geçilmesi
  7. Paylaşım takviminin hazırlanması ve onaya gönderilmesi
  8. Sosyal medya ve SEO entegrasyonunun sağlanması, maksimum derecede verimliliğin arttırılması
  9. Demografik tespitler ve reklam kurguları
  10. Etkili paylaşımlar için özel grafik tasarım çalışmalarının gerçekleştirilmesi

Tüm bu planlamalar ve üretilen stratejiler ile Orijinal İşler, markanızın sosyal platformlardaki sesi olmaktadır. Ancak, kritik süreçleri yürütmek ve riskli unsurları ortadan kaldırmak için, ekibimiz ile sürekli dirsek temasında olmanız ve bilgi paylaşımında bulunmanız gerekmektedir. Böylece oluşabilecek kötü senaryoları büyük oranda engellemiş ve risk yönetimini uygulamış oluruz.

Firmamız, profesyonel sosyal medya araçlarını kullanmakta, tek bir ekran üzerinden farklı sosyal platformlar için paylaşım yapabilmektedir. Ayrıca anlık analiz yapabilmektedirler. Örneğin; Facebook reklam yönetimi neticesinde çıkılan bir post boost edildi ve post yoğun ilgi gördü, akabinde kullanıcılardan gelen tüm yorumlar anlık olarak bizim ekranımıza düşmekte ve ekibimiz tarafından müdahale edilebilmektedir.

Hangi Mecraları Yönetiyoruz ?

Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest, Foursquare gibi platformların yönetimini gerçekleştiriyoruz. Ancak bu platformlar her marka için doğru olmayabilir. Bu yüzden sektörel olarak yapılan incelemeler neticesinde hangi sosyal medya mecraların sizler için uygun olduğunu tespit ediyoruz.

Sosyal Medyanın Markanıza Faydasını Nasıl Ölçümlersiniz?

Sosyal medya uzun soluklu bir çalışma gerektirmektedir. Markanız emin adımlarla büyürken, takipçi kitleniz artmakta, sitenize gelen trafik yükselmekte ve bilinirlik değeriniz artmaktadır. Bu süreçte; Orijinal İşler tarafından demografik verilere, ilgi alanlarına, yaş kriterlerine, cinsiyet ayrımlarına ve lokasyon bazlı hedeflemelere göre; özel grafik ve içerik çalışmalarına göre reklamlar da verilmektedir. Kurumsal görüntüsü oturmuş, özgün paylaşımlara sahip bir sosyal medya hesabı üzerinden doğru reklam kampanyaları kurgulandığında, ciddi anlamda kaliteli dönüşümler sağlanmaktadır.

Sosyal medya yönetiminin faydasını, Google Analytics verileri üzerinden ölçümleyebilir ve Facebook reklamlarının dönüşümleri direkt Facebook kurumsal sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Orijinal İşler ekibi, sizlere sunduğu profesyonel sosyal medya yönetimi ile ilgili olarak aylık düzenli raporlar göndermekte ve ilgili raporları yorumlayarak gelecek ayın planlamasını yapmaktadır.

Sosyal Medya Bir Ekip İşidir

Dijital pazarlama hizmetinin en önemli kolu olan sosyal medya hizmeti alırken, diğer tüm hizmetler gibi; sosyal medya yönetiminin de bir ekip iş olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Neden mi ? Bünyesinde grafik tasarım çalışanı olmayan bir ekip sizlere hizmet veriyorsa kalitesiz görseller paylaşılmış olur ve dönüşüm oranları etkisiz bir hal alır. Bünyesinde Analytics uzmanı olmayan bir ekip sizlere hizmet veriyorsa, sosyal medya dönüşümleri etkili bir şekilde analiz edilerek, yorumlanamaz. Bünyesinde SEO uzmanı olmayan bir firmadan bu hizmeti alıyorsanız, web sitenizle, sosyal platformlarınızın entegrasyonları sağlanmayacak ve sosyal medya yönetiminden SEO açısından verim alamayacaksınız. Son olarak, bünyesinde içerik uzmanı çalıştırmayan veya amatör içerikler üreten bir ekip ile çalışıyorsanız, içerik pazarlama stratejileriniz etkisiz olacaktır.

Orijinal İşler ekibini kurumsal sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Göreceksiniz ki, alanında uzman ve sürekli kendisini geliştiren dinamik bir ekibimiz var. Sizlere kaliteli hizmet vermekten mutlu olan, başardıkça, markanız büyüdükçe çıtanın daha üstüne odaklanan tecrübeli bir kadromuz mevcuttur.

Sosyal Medya Yönetiminin Büyümeye ve Gelişmeye Etkisi

Yazımızın genelinde anlattığımız gibi, her bir markanın ve kurumun sosyal medya platformlarında gösterdiği başarı sadece bu kanallarda başarılı olarak anılmasını değil genel anlamda marka başarısını da oldukça arttırarak büyümesini sağlamaktadır. İnternet sektörü müthiş şekilde büyüyen ve genişleyen bir alan olduğundan, tutunabilmek ve kalıcı bir başarıya sahip olabilmek için pek çok yöntem denenmektedir.

Bu yöntemlerden belki de en eğlencelisi ve başarı adına en katkı sağlayan kategorilerden biri kuşkusuz ki sosyal medyadır. Etkin kullanılan sosyal medya hesapları, markanın mevcut başarısını kısa sürede katlayacak ve kurumu daha da iyi noktaya getirecek çalışmaların rahatlıkla yapılabildiği alanlardır. Özellikle hedef kitlesi internet üzerinde yer alan kesim olan markalar mutlaka ve mutlaka sosyal medya hesaplarını aktif kullanarak bu kesimle sürekli etkileşim halinde olmalıdır. Böylelikle markanızın günden güne nasıl geliştiğini çok açık bir şekilde görebilir, etkileşim konusunda ne kadar fark yaratılabileceği yapılacak çalışmalarla çok net anlaşılabilmektedir.

Sosyal medya yönetimi katkıları arasında markaya güvenin artması ve popülarite kazanımı da sayılabilir. Bu ağlarda yayımlanan her bir reklam çok kısa sürede çok fazla kişiye ulaşarak hem çok fazla kişinin reklamı yapılan şeyden haberdar olmasını sağlar, hem yorumlama ve beğeni ortamı oluşturur hem de ürün veya hizmetin satış oranlarının gözle görülür şekilde arttırılabilmesini sağlar.

Profesyonel bir sosyal medya yönetimi yardımı yapabilecek bir ajanstan konuyla alakalı destek almak, markanız için doğru bir gelişi gösterme sürecine atılan en mantıklı adımlardan olacaktır. Çünkü hepimizin bildiği üzere her marka için geçerli olan durum internet ortamında yapılacak kaliteli sosyal medya paylaşımları gelişimin sürekli olarak olumlu tarafta olabilmesini sağlar. Plansız, baştan savma, yeterli sanılıp aslında asla yeterli olmayan paylaşımlar ile markaya olan beğeni ve güven net bir şekilde sarsılacak ve ürünün ya da hizmetin satış oranlarının net bir şekilde düştüğü gözlemlenecektir.

Son olarak tüm bu yapılacak çalışmaların hem profesyonel ellerde hem de profesyonel bir iş planlaması sürecinde yapılması markaya sosyal medya alanında beğenilen bir duruş sağlayacak, bu da takip eden kitlenin artmasını sağlayacaktır. Kaliteli içeriklerin belirli bir paylaşım süreci düzeni içerisinde, aynı zamanda hedef kitleyle etkileşim halinde de kalınarak yorumlar ve kampanyalarla desteklenmesi marka adına müthiş önemli ve değerlidir. Bu tip önceliklerden mahrum kalmamak ve sosyal medya desteğini alanında uzman kişilerden almak için Orijinal İşler olarak sizlerden sadece bir tık ya da bir telefon kadar uzağız!

Orijinal İşler Web Tasarım Ajansı

Tüm dijital platformlarda (Web Tasarımı, Arama Motoru Optimizasyonu SEO, Kurumsal Kimlik Yönetimi, Sosyal Medya Yönetimi gibi...) en az on (10) senelik tecrübeye sahip uzmanlarımız ile sizlere hizmet vermek için buradayız. İnanın, Orijinal İşler yaratıyor ve bizimle büyüyerek kök salan bir çok başarı hikayelerine tanıklık ediyoruz. Şimdi sıra sizde...

Orijinal İşler Web Tasarım Ajansı
Rumeli Hisarı Mah. 4 Nolu Sok. No:50
Sarıyer/İstanbul

Orijinal Ajans - Orijinal Web Tasarım, SEO Hizmeti, Sosyal Medya Yönetimi ve Grafik Tasarım

Call Now Button Top
Open chat
Yardım edebilir miyim?